2008/01/28

eBay wprowadza opłaty

komunikat eBay:

" Wprowadzamy opłaty w serwisie eBay.pl
Informujemy, że od 1 lutego 2008 (00:00:01 CET) wprowadzimy opłaty, które będą obowiązywały sprzedających w serwisie eBay.pl.

Od momentu uruchomienia eBay.pl w 2005 roku wystawianie przedmiotów na aukcje było bezpłatne. Po dokładnej analizie ustaliliśmy jednak, że wprowadzenie opłat wpłynie na poprawę jakości aukcji wystawianych w naszym serwisie. Wprowadzone opłaty pozostaną na znacznie niższym poziomie niż w innych serwisach aukcyjnych działających w Polsce. Wystawienie aukcji z ceną początkową od 0,01 do 1,99 zł pozostanie w dalszym ciągu bezpłatne.
Dlaczego wprowadzamy opłaty:
Opłaty za wystawienie przedmiotu przyczynią się do podwyższenia jakości oferty na eBay.pl. Sprzedawcy w sposób bardziej przemyślany będą dobierać produkty, tak aby były one bardziej interesujące dla kupujących.
Wprowadzenie opłat za opcje dodatkowe (Ramka, Podświetlenie, Pogrubienie) spowoduje, że nie będą one nadużywane i odzyskają swoje pierwotne znaczenie, tzn. sprzedawcy będą promować tylko te aukcje, które naprawdę zasługują na wyróżnienie i mają duże szanse na uzyskanie wysokiej ceny końcowej.
Więcej informacji o wprowadzanych opłatach za wystawienie aukcji, prowizjach od ceny końcowej oraz opłatach za opcje dodatkowe można znaleźć na stronie Opłaty w serwisie eBay.pl.

Pozdrawiamy,
Zespół eBay.pl"


Szkoda... Biorąc pod uwagę fakt że aukcje na eBay'u stanowią bardzo niewielki ulamek rynku to wprowadzenie opłat jest chyba przedwczesne i na pewno nie spowoduje zwiększenia ruchu w tym portalu. Świstak ciągle jeszcze jest za darmo...